Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Dwa pożary autobusów w ciągu tygodnia

Tydzień temu w Szczecinie, zaś w środę w Mikołowie spłonęły miejskie autobusy. Nikt nie zginął, ale co najmniej cztery pojazdy nie nadają się do użytku.

W miniony piątek, po południu doszło do pożaru na terenie zajezdni PKS przy ulicy Heyki w Szczecinie. Doszczętnie spłonęły 3 autobusy miejskie, zaś dwa kolejne zostały znacznie uszkodzone. Jak wynika ze wstępnych hipotez, w jednym z pojazdów doszło do zwarcia w okolicy baku i eksplozji. Wszystkie pojazdy były wykorzystywane do obsługi linii miejskich.

W środę zaś zapalił się autobus w Mikołowie koło Tychów. – Autobus zjeżdżał już w kierunku zajezdni, dlatego nie było w nim pasażerów tylko sam kierowca. Ten gdy tylko zauważył ogień zatrzymał pojazd i bezpiecznie go opuścił – mówi mł. kpt. Jakub Gendarz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie w rozmowie z serwisem silesion.pl. Autobus spłonął doszczętnie. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru.

Źródło silesion.pl

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More