KD przewiozły ponad milion pasażerów w miesiąc

Koleje Dolnośląskie mają kolejny powód do dumy. W maju z usług lokalnego przewoźnika skorzystało ponad milion podróżujących.

W maju z pociągów Kolei Dolnośląskich skorzystało 1 012 083 pasażerów. Dla przewoźnika to powód do dumy. – Kolejny rekord to dla nas świetna wiadomość, tym bardziej, że ciągle się rozwijamy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych. W kwietniu tego roku uruchomiliśmy nową linię z Wrocławia do Skalnego Miasta, która cieszy się naprawdę dużą popularnością. Wyniki, jakie udało nam się osiągnąć w maju, dają nadzieję, że każdy kolejny miesiąc może być jeszcze lepszy od poprzedniego – mówi Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.

W 2017 roku przewiozły 9,4 mln pasażerów. KD regularnie odnotowują około 2 milionowy przyrost pasażerów w ciągu roku, dzięki czemu pozostają jednym z najszybciej rozwijających się przewoźników kolejowych w Polsce.

– Kiedy przychodziliśmy do Urzędu Marszałkowskiego notowaliśmy 2 miliony pasażerów rocznie, natomiast teraz w jeden miesiąc z usług KD skorzystało aż milion osób. Chcemy utrzymać ten trend i pobijać kolejne rekordy – dodaje Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Mieszkańcy regionu konsekwentnie wybierają kolej, co nas oczywiście bardzo cieszy. Bezpieczeństwo, komfort podróży a także życzliwa obsługa to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać Koleje Dolnośląskie.

Total
0
Shares
Zobacz również: