Podpisano umowę na remont linii tramwajowej na Stogi

W miniony piątek podpisano umowę na modernizację linii tramwajowej na gdańskie Stoi. Po wielu latach komfort podróży mieszkańców tej dzielnicy ulegnie znaczącej poprawie.

Linia tramwajowa na gdańskie Stogi jest jedną z najgorzej utrzymanych linii w Gdańsku. Tramwaje powodują duży hałas, uzyskują niską prędkość i mają bardzo niespokojny bieg. Z powodu fatalnego stanu torowiska linię obsługują wyłącznie najstarsze pojazdy serii 105Na i zmodernizowane, importowane z Niemiec N8C. Na początku kwietnie przedstawialiśmy Państwo relację z wizyty na tej linii.

Wykonawcą remontu została firma Aldesa, która przeprowadzi prace modernizacyjne za 110mln zł. Za tę kwotę całkowitej przebudowie ulegnie około 4km torów i sieci trakcyjnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, takiej jak na przykład przystanki. Przebudowę przejdą też znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie linii układy drogowe, skrzyżowania i chodniki. Powstaną nowe ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo – rowerowe. Na pętlach Stogi Pasanil i Stogi Plaża zostaną wybudowane pomieszczenia socjalne i ogólnodostępne toalety. Na przystankach pojawi się System Informacji Pasażerskiej, ławki oraz tak zwane przysiadki.

Na czas remontu zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Nie jest znany jeszcze termin jej wprowadzenia. Wiadomo, że pierwsze prace związane z inwestycją ruszą za około 3 tygodnie. Szacowana trwałość efektów modernizacji to około 25 lat.

Total
0
Shares
1 komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: