Ile jest polskich produktów w WARSie? MI odpowiada

Pasażerowie chcą kupować zagraniczne marki, dlatego znajdują się w ofercie wagonów gastronomicznych. Jednak sporo z oferowanych produktów pochodzi z Polski.

O obecność polskich i zagranicznych produktów zapytał w interpelacji poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk. Podniósł, że w wagonach gastronomicznych nie są oferowane polskie produkty.

Jak podkreśla w odpowiedzi na interpelację wiceminister Andrzej Bittel, w wagonach gastronomicznych WARS oferuje wiele produktów, zarówno będących w sprzedaży jak i będących komponentem posiłków, które pochodzą od polskich producentów. Kolejowa spółka w znacznej większości korzysta z polskich produktów oferowanych przez krajowych producentów, wspierając tym samym rozwój polskiej gospodarki.

Jednak oprócz polskich marek, w ofercie WARSów można też spotkać produkty zagraniczne, których marka jest silnie rozpoznawalna i preferowana przez pasażerów. – Rozwiązanie takie jest uzasadnione ze względu na dostosowanie oferty gastronomicznej do oczekiwań podróżnego – podkreśla Andrzej Bittel, Wiceminister Infrastruktury.

Total
0
Shares
Zobacz również: