Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Szybko rośnie liczba autobusów elektrycznych w Polsce

Obecnie jeździ w kraju około 100 autobusów elektrycznych, jednak już za kilka miesięcy liczba ta może się podwoić. Jednak nadal daleko do postawionego przez rząd celu jakim jest 30% floty.

W Polsce w transporcie miejskim wykorzystywanych jest ok.100 autobusów elektrycznych. Na razie elektromobilnych pojazdów nie jest wiele, zważywszy na ogólną liczbę autobusów, czyli 11,5 tys. Do 2028 r. ma być 3 tys. pojazdów elektromobilnych. – Taki cel został zapisany w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Do 2028 roku 30% floty to ma być flota autobusów zeroemisyjnych – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Do obecnie poruszających się po drogach pojazdów wkrótce dołączą kolejne. Na razie miasta nie ogłaszają masowo przetargów na pojazdy zeroemisyjne, jednak zdaniem eksperta PSPA liczba i tak jest zadawalająca. – Jednak już teraz liczba ogłaszanych przetargów jest bardzo duża – mówi Maciej Mazur.

Wśród liderów miast z największą liczbą autobusów elektromobilnych są Warszawa, Kraków oraz Jaworzno.

Źródło marketnews24.pl

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More