Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Bydgoszcz. Powraca problem hałasu przy estakadzie

Po miesiącu spokoju powrócił hałas powodowany przez tramwaje kursujące po estakadzie Wschód w Bydgoszczy. Poprzednie rozwiązanie po miesiącu przestało działać.

Mieszkańcy ulic Harcerskiej, Inwalidów, Weteranów i Maratońskiej, ponownie skarżą się, że tramwaje kursujące po sąsiadującej z nimi estakadzie w kierunku Fordonu, ponownie zaczęły hałasować. Jak donosi Portal Kujawski szlifowania obręczy tramwajów przyniosło efekt krótkotrwały i po góra dwóch tygodniach problem hałasu powrócił. Najbardziej uciążliwe maja być dla mieszkańców nowoczesne składy Pesa Swing.

Na całą sytuację negatywny wpływ ma również obecny upał. Wysokie temperatury wymusiły spowolnienie ruchu na jednym odcinku nowej trasy w Fordonie. Aby nadrobić ten czas stracony, motorniczy jeżdżą po estakadzie szybciej, co potęguje uciążliwy hałas.

Na razie władze miasta nie przedstawiły kompleksowej koncepcji rozwiązania problemu hałasu. Sprawie przygląda się za to Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Źródło Portal Kujawski

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More