Elbląskie tramwaje, mimo inwestycji, tracą pasażerów

Niestety Elbląg nie może pochwalić się nowoczesnym taborem – najnowsze pojazdy mają już 12 lat /Fot.Francuz-el/CC BY-SA 3.0

Mimo wielkich inwestycji, nie udało się całkowicie wyhamować spadku liczby pasażerów w elbląskich tramwajach. Jednak porównując wyniki z transportem autobusowym w mieście, wyniki są rewelacyjne.

Zakład Komunikacji Miejskiej w Elblągu opublikował wyniki badania swoich pasażerów. Niestety w ciągu zaledwie 3 lat z usług transportu miejskiego w Elblągu przestało korzystać 10% pasażerów. W 2015 roku w typowym dniu roboczym ZKM przewoził ponad 47 tysięcy pasażerów (29 tyś. Autobusami, zaś 18 tyś. tramwajami), zaś dziś może się pochwalić jedynie niespełna 43 tysiącami pasażerów. I o ile z tramwajów korzysta jedynie 4 procent mniej osób niż przez 3 laty, to autobusy przewożą dziennie prawie 15% mniej pasażerów.

Władze ZKM wyhamowanie spadku liczby pasażerów w komunikacji tramwajowej upatrują w ostatnich zmianach w mieście: wydłużeniu sieci tramwajowej o nowy odcinek torowiska w ciągu ul. 12 Lutego oraz dokonane od listopada 2017 r. zmiany przebiegu tras niektórych linii tramwajowych.

Total
0
Shares
Zobacz również: