Dziurawy autokar miał wozić dzieci

Stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia /Fot. GITD

W odpowiedzi na zgłoszenie organizatora wycieczki szkolnej, Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kontrolę autobusu, którym dzieci miały wybrać się w podróż z Głuchołaz do Krasiejowa. Wyniki kontroli stanu technicznego autobusu okazały się szokujące.

Przybyli na miejsce opolscy inspektorzy ITD po przeprowadzonej kontroli stwierdzili, że pojazd nie nadaje się do jazdy. W pojeździe odnotowano wiele rażących naruszeń bezpieczeństwa podróżnych. Wśród nich były przede wszystkim silnie skorodowane elementy nośne podwozia, w których widoczne były dziury przeszywające konstrukcję na wylot. Ponadto stwierdzono wyciek płynów eksploatacyjnych, przerwane przewody lewego usterka, uniemożlwiające sterowaniem jego położeniem, a także wycieraczkę przedniej szyby przytwierdzoną za pomocą wiertła.

Wobec stwierdzenia stanu technicznego zagrażającego bezpieczeństwu pasażerów inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu. Oprócz tego przeciwko właścicielowi pojazdu wytoczono postępowanie, w wyniku którego może dostać nałożona kara w wysokości 2 tysięcy złotych. Zarządzającemu transportem grozi zaś kara finansowa w wysokości 500 złotych. W zamian za rozpadający się autobus podstawiono pojazd innego przewoźnika, który zawiózł dzieci na wycieczkę.

Zobacz zdjęcia Inspektorów Transportu Drogowego:

Total
1
Shares
Zobacz również: