Kielce. Buspas dla autobusu kursującego co dwie godziny

Od prawie dwóch miesięcy kierowcy mogą korzystać z nowej ulicy Pileckiego w Kielcach. Na ulicy tej wyznaczono buspas, jednak korzysta z niego jedynie jedna linia autobusowa, która realizuje jedynie 9 kursów dziennie.

Buspas został wyznaczony, ponieważ początkowo projekt budowy drogi miał być finansowany w ramach projektu komunikacyjnego, który zakłada maksymalne uprzywilejowanie komunikacji zbiorowej. Źródło finansowania zmieniono, zaś pas autobusowy w projekcie pozostał. Został też wybudowany i oznaczony. Teraz korzysta z niego jedynie miejska linia 104, która realizuje w dni powszednie aż 9 kursów. W soboty po buspasie autobusy przejeżdżają siedem razy, zaś w niedzielę wcale.

Rozkład linii 104 w Kielcach /Fot. ZTM Kielce

Jak tłumaczy Gazecie Wyborczej Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach zmiana projektu byłaby droga, dlatego zdecydowano się buspas pozostawić. A oprócz autobusów mogą z niego również korzystać inne pojazdy. – Buspasami mogą się poruszać też taksówki i służby ratownicze. Chodzi o udrożnienie przejazdu – mówi Skrzydło w rozmowie z GW.

Zarząd Transportu Miejskiego nie planuje skierowania na ulicę Pileckiego dodatkowych linii lub zwiększenia częstotliwości linii 104.

Total
1
Shares
Zobacz również: