Gminy Kostrzyn i Pszczyna z komunikacją miejską

Fot. UM Pszczyna

Od początku września na mapie polskich systemów komunikacji miejskiej pojawiły się dwa nowe punkty: Kostrzyn (woj. wielkopolskie) oraz Pszczyna (woj. śląskie).

Kostrzyn
W Kostrzynie na ulice wyjechały cztery autobusy, docelowo będą to nowe Solarisy napędzane gazem CNG. Na razie jednak producent dostarczył jedynie dwa pojazdy. Pozostałe dwa mają pojawić się na dniach i zastąpią pojazdy zastępcze. Przez pierwszy rok przejazdy będą bezpłatne, tak aby mieszkańcy przyzwyczaili się do nowych linii. A władze miasta uruchomiły ich aż sześć, średni na każdej autobusy wykonują po 10-12 kursów.

Pszczyna
W Pszczynie pasażerowie mają do dyspozycji jedynie 3 linie podmiejskie. Jednak tutaj za przejazd autobusem będzie trzeba zapłacić od 1,50 do 3,50 zł w zależności od ilości stref przez które będzie przejeżdżał autobus. W Pszczynie władze zdecydowały się zawrzeć trzyletnią umowę na obsługę linii przez zewnętrzną firmę. Na gminnych trasach będą kursować autobusy P.P.U.H “KŁOSOK”. Firma ta obsługuje już komunikację miejską w pobliskich Wodzisławiu Śląskim.

Total
1
Shares
1 komentarz
  1. Bardzo dobre informacje. Szkoda tylko, że ta troska o ludzi spowodowana jest zapewne nadchodzącymi wyborami. Obym się mylił.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: