Kolejne miasto żegna Ikarusy 280

Ikarus 280 w Bielsku-Białej

W tym roku już raz informowaliśmy o powolnym końcu epoki Ikarusów 280 w Częstochowie. Teraz kolejne miasto żegna się z tymi kultowymi pojazdami. Już za niecały tydzień pożegnalny przejazd pojazdu tego typu odbędzie się w Bielsku-Białej.

Już w sobotę, 22 września odbędzie się symboliczny, pożegnalny przejazd ostatnim czynnym Ikarusem 280.70E, należącego do MZK Bielsko-Biała. Trasa przejazdu będzie prowadziła z pętli Cygański Las do centrum miasta i z powrotem. Przejazd pełnego „kółka” potrwa około 60 minut. Pojazd wykona 5 kursów, w odstępach 90-minutowych. Odjazdy z pętli Cygański Las zaplanowano o godzinach: 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00.

Każdy pasażer, udający się w pożegnalną podróż otrzyma pamiątkowy bilet. Dodatkową atrakcją przejazdy mają być dwa około pięciominutowe postoje, pozwalające na wykonanie pamiątkowych zdjęć z kultowym pojazdem. Na pokładzie autobusu będzie jechał przewodnik, który opowie o historii transportu miejskiego w Bielsku-Białej, a także o zabytkach i innych atrakcjach turystycznych znajdujących się w mieście.

Jest to już drugie zaplanowane pożegnanie Ikarusów w mieście. Pierwsze z nich miało się odbyć w lipcu, lecz ostatecznie zostało odwołane bez podania przyczyny.

Total
1
Shares
1 komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: