Szczecin. Darmowe bilety nie będą zachęcać do parkingu Park&Ride

Zdjęcie ilustracyjne /Fot.Szczecinolog/CC BY-SA 3.0

Wielki parking Park&Ride znajdujący się przy ulicy Hangarowej w Szczecinie stoi pusty. Do korzystania z niego zachęcić miały darmowe bilety na komunikację miejską, lecz na ich wprowadzenie nie zgodzili się miejscy radni.

Budowa parkingu przy ulicy Hangarowej kosztowała miasto ponad 7 milionów złotych. Przez większość czasu parking świeci jednak pustkami. Badający zasadność budowy parkingu, członkowie komisji rewizyjnej chcieli zachęcić kierowców do korzystania z obiektu. W ich propozycji kierowcy oraz maksymalnie czterej pasażerowie mogliby pobierać darmowe bilety na przejazdy transportem miejskim w przypadku skorzystania z parkingu P&R.

Z proponowanym projektem nie zgodzili się radni praktycznie wszystkich klubów w radzie miasta. Zdaniem części z nich projekt uchwały jest niesprawiedliwy wobec osób zostawiających samochodów na innych parkingach tego typu w mieście lub nie posiadających samochodów.

Pomysłu bronił Henryk Jerzyk, przewodniczący Komisji Rewizyjnej. – Parking istnieje, miliony zostały wydane, musimy teraz starać się żeby był wykorzystywany. Jeśli dzięki darmowym biletom miałoby być w centrum o 300 samochodów mniej, to byłby to już sukces. Żadnych strat finansowanych miasto nie poniesienie, bo te osoby i tak w tej chwili nie jeżdżą komunikacją miejską – argumentował Jerzyk cytowany przez portal wSzczecinie.pl

Za wprowadzeniem darmowych biletów dla kierowców parkujących przy ul. Hangarowej zagłosowało tylko 5 radnych, 10 było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu. Projekt uchwały został odrzucony.

Total
1
Shares
Zobacz również: