Olsztyn wypowiedział umowę prywatnemu przewoźnikowi

KDD wykorzystywał autobusy Solbus napędzane LNG

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie w trybie natychmiastowym wypowiedział umowę świadczenia usług transportu publicznego konsorcjum KDD/Blue Line. Przewoźnik ten nie wyjechał w czwartek na trasy, wcześniej umowę wypowiedział mu dostawca gazu LNG.

Problemy KDD w Olsztynie było widać od kilku miesięcy, wiele kursów nie było przez przewoźnika realizowane. Pogorszyła się też jakość usług i stan pojazdów. Teraz w czwartek, firma całkowicie zakończyła świadczenie usług na rzecz Olsztyna. Nieoficjalnie, przyczyną zawieszenia działalności przez KDD było wypowiedzenie umowy przez dostawcę gazu LNG, który zasilał autobusy przewoźnika.

Jeszcze w czwartek, umowę z KDD zerwały władze Olsztyna. – Bezpośrednią przyczyną tych działań było niezrealizowanie w czwartek żadnego z kursów autobusowych przypisanych operatorowi. To niezgodne z umową działanie pozwoliło na rozwiązanie współpracy w trybie pilnym (§9 pkt. 1 ust. 3) – czytamy w komunikacie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

W przeciwieństwie do innych miast, w Olsztynie nie występują problemy z brakiem kierowców. – Sytuacja ta w żaden sposób nie wpływa na komfort podróży pasażerów olsztyńskiej komunikacji. Autobusy firmy KDD, które powinny obsługiwać wybrane linie komunikacji miejskiej, zostały zastąpione pojazdami MPK oraz Meteor/Irex-3. Wszystkie połączenia są realizowane planowo i zgodnie z rozkładami jazdy – zapewnia ZDZiT.

Total
1
Shares
Zobacz również: