Od poniedziałku wrócą pociągi na linię 447

Fot. PKP Polske Linie Kolejowe S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają wznowienie ruchu pociągów po modernizowanej linii kolejowej nr 447, na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy.

Po roku zamknięcia na podmiejską linię Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy wraca ruch kolejowy. Dzięki przeprowadzonej modernizacji pasażerowie skorzystają z wyremontowanych przystanków oraz zupełnie nowego przystanku Parzniew. Pociągi pojadą szybciej, bo 120km/h zamiast dotychczasowych 80km/h, a także częściej, dzięki zwiększeniu przepustowości linii. Każdy peron przystosowano do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Zupełnie nowy wymiar zyskała całkiem przebudowana stacja Pruszków.

– Pociągi już mogą obsługiwać ważną linię aglomeracyjną Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Zgodnie z umową kontynuujemy prace, które zapewnią lepszą obsługę pasażerów na peronach i sprawny dostęp do pociągów. Wznowienie ruchu planowane było we wrześniu, a zakończenie całego projektu w 2019 r. – mówi Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Pociągi wrócą na zmodernizowaną linię już w poniedziałek, 24 września. Zatrzymywać się będą nie tyko w Pruszkowie, ale także na wszystkich pozostałych przystankach na linii. W dni robocze zostanie na razie utrzymana dodatkowa komunikacja autobusowa na odcinku Pruszków-Piastów. Czas przejazdu z Warszawy Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego po zakończonej modernizacji zajmie około 35 minut.

Total
2
Shares
Zobacz również: