Sandomierz z całorocznym pociągiem osobowym do Rzeszowa i Stalowej Woli

Pociąg Przewozów Regionalnych w Rzeszowie/Fot. Emil Włuka

Jeszcze niedawno pociągi pasażerskie do Sandomierza docierały jedynie w weekendy podczas sezonu turystycznego. W końcu kolej nieśmiało zaczęła powracać do tej znanej z jednego z seriali telewizyjnych miejscowości. Oprócz codziennego pociągu TLK Połoniny pozwalającego dotrzeć do Warszawy i Przemyśla od 3 wrześnie rozpoczął kursowanie pociąg Przewozów Regionalnych do Rzeszowa, a także do Stalowej Woli.

Na razie uruchamiana jest jedna para pociągów dziennie ze Stalowej Woli Południe do Rzeszowa. W kierunku stolicy Podkarpacia pociąg wyrusza z Sandomierza o godzinie 5:36, zaś na stacji docelowej melduje się po 1 godzinie i 38 minutach jazdy. Warto zaznaczyć, że pociąg rozpoczyna bieg w Stalowej Woli Południe o godzinie 4:45. W drogę powrotną z Rzeszowa pociąg wyjeżdża o 15:48 i dociera do Sandomierza o 17:24. Tym samym pociągiem można dojechać też do Stalowej Woli, co zajmuje 38 minut.

Pasażerów pierwszego pociągu do Sandomierza witał na stacji sam Burmistrz Marek Bronkowski, życząc wszystkim bezpiecznej podróży. Jego obecność nie była przypadkowa, bowiem to właśnie między innymi staraniem władz Sandomierza doszło do uruchomienia pociągu. Połączenie realizowane jest spalinowymi zespołami trakcyjnymi, należącymi do województwa podkarpackiego. Pierwszy kurs był obsługiwany najnowocześniejszym podkarpackim SZT serii SA140.

Total
1
Shares
Zobacz również: