Solaris Bus & Coach z nowym prezesem

Fabryka Solarisa w Bolechowie /Fot. Solaris

Przejęty niedawno, przez hiszpańską firmę CAF, Solaris Bus & Coach ma nowego prezesa. Za sterami spółki zamiast Solange Olszewskiej zasiądzie Javier Calleja.

– Jestem przekonany, że Pan Calleja z powodzeniem wdroży naszą strategię i w pełni wykorzysta przyszłe możliwości rynkowe, szczególnie w zakresie elektromobilności. Ważne są dla niego zarówno potrzeby klienta, jak również jak najlepsze wyniki firmy. Jestem pewien, że obejmując stanowisko Prezesa, Pan Calleja, wraz ze wszystkimi pracownikami Solarisa, przyczyni się do dalszego rozwoju firmy i wzmocni jej pozycję lidera na rynku e-mobilności – zaznacza Josu Imaz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Solarisa.

Nowy Prezes Solaris Bus & Coach S.A. ma spore doświadczenie w wielu sektorach gospodarki, w tym w branży transportowej. Przez ostatnie 20 lat był partnerem w Bain & Company, wiodącej na świecie firmie konsultingowej. Odpowiadał m.in. za duże transformacje i projekty poprawy operacyjnej w wielu regionach Europy i Ameryki.

4 września hiszpańska firma CAF objęła 100% udziałów Solaris Bus & Coach S.A. Wartość transakcji wyniosła ponad 300 mln EUR.

Total
1
Shares
Zobacz również: