Najnowsze artykuły dot. tematu

Solaris

Solaris Bus & Coach z nowym prezesem

Przejęty niedawno, przez hiszpańską firmę CAF, Solaris Bus & Coach ma nowego prezesa. Za sterami spółki zamiast Solange Olszewskiej zasiądzie Javier Calleja.

Solaris zaprezentował w Berlinie swój ulepszony trolejbus

Na targach InnoTrans 2018 swoją premierę miał Solaris Trollino 12 w nowej odsłonie. Prezentowany w Berlinie Solaris Trollino 12 jest jednym z 14 trolejbusów standardowej długości zamówionych w 2018 roku przez Urząd Miasta Gdynia.

Nowe przegubowe autobusy już w Krakowie

Rozpoczęły się dostawy nowych autobusów dla mieszkańców Krakowa. Władze krakowskiego przewoźnika zaprezentowały 38 nowych przegubowych Solarisów, które już zaczęły wozić pasażerów.

Solaris z nowym inwestorem, hiszpańską firmą CAF

Trwający od kilku miesięcy proces poszukiwania inwestora dla Solarisa, wszedł w nowy etap. Wczoraj firma podpisała umowę z hiszpańską grupą CAF, która pozwala na negocjowanie szczegółów transakcji.

Solaris chwali się innowacyjnymi rozwiązaniami

Biuro Badań i Rozwoju firmy Solaris pochwaliło się wprowadzeniem do produkcji seryjnej innowacyjnych komponentów i systemów stosowanych w autobusach i trolejbusach. Jednymi z obszarów, nad którymi w ostatnim czasie pracowali konstruktorzy…

[QUIZ] Czy wiecie wszystko o firmie Solaris?

Solaris Bus & Coach to najbardziej znany polski producent pojazdów komunikacji miejskiej. Zachęcamy Was do udziału w naszym cotygodniowym quizie, tym razem poświęconym Solarisowi.

Zakład spawalniczy Solarisa świętuje 20-lecie

Spawalnicza fabryka Solarisa w Środzie Wlkp. ruszyła 1 kwietnia 1998 roku. Po wykupieniu będącego w stanie upadłości przedsiębiorstwa TRAMAD, przejęto halę produkcyjną o powierzchni 4,5 tyś m2 oraz 30 pracowników specjalizujących się w…