Gdańsk. Dobry wynik biletomatów na liniach lotniskowych

Fot. Mennica Polska

Już od ponad miesiąca pasażerowie linii autobusowych łączących Lotnisko im. Lecha Wałęsy i centrum Gdańska mogą nabywać bilety komunikacji miejskiej używając jedynie zbliżeniowej karty bankowej. Pilotaż systemu został uruchomiony 3 października w 15 pojazdach. Poziom sprzedaży biletów w październiku w nowych automatach wskazuje na pozytywne przyjęcie nowoczesnego rozwiązania przez pasażerów.

Zainstalowane na początku zeszłego miesiąca 23 nowoczesne biletomaty pokładowe pozwalają na zakup biletu w elektronicznej formie w zaledwie kilka sekund. Cały proces ogranicza się do dwóch prostych kroków – wyboru odpowiedniego biletu (lub biletów) na ekranie nowego automatu na pokładzie pojazdu i zbliżenia karty płatniczej do czytnika. Wykonanie tych prostych czynności równoznaczne jest z nabyciem i skasowaniem biletu a więc uzyskaniem uprawnienia do przejazdu.

W okresie 3 października-3 listopada w urządzeniach sprzedano ponad 2100 jednorazowych biletów normalnych i ulgowych.

– Gdański pilotaż OPS wystartował w ograniczonej skali, ale osiągnięte do tej pory wyniki dowodzą, że alternatywny do tradycyjnego kanał dystrybucji biletów nie tylko działa, ale cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych – podsumowuje Jacek Sieński, Dyrektor Działu Handlowego Płatności Elektronicznych, Mennica Polska S.A.

Więcej o rozwiązaniu pisaliśmy tutaj.

Total
10
Shares
Zobacz również: