Przystanek w tunelu Wisłostrady. Pasażerowie mają dość hałasu

Przystanek w tunelu Wisłostrady /Fot. BartekBD/CC BY-SA 3.0

Pasażerowie oczekujący na przystanku Metro Centrum Nauki Kopernik mają dość hałasu. Na autobus wyczekują na schodach, bo w tunelu hałas dochodzi nawet do 90 db.

Dwa przystanki Metro Centrum Nauki Kopernik zlokalizowane są w tunelu warszawskiej Wisłostrady. Oczekujący tam pasażerowie skarżą się na hałas który bywa tak duży, że zmuszeni są oczekiwać na autobus spory kawałek od przystanku, na schodach prowadzących do tunelu. Gdy autobus wjeżdża na zatoczkę, zbiegają na przystanek.

Sprawą zajął się śródmiejski radny Daniel Łaga, który wystąpił do burmistrza dzielnicy z interpelacją o postawienie w tym miejscu wiaty ze specjalnym wygłuszeniem hałasów. Radny wraz z pracownikiem ZTM dokonali tez pomiarów natężenia hałasu w tunelu. – Staliśmy od siebie w odległości ok. 50 cm, a nie słyszeliśmy tego, co do siebie mówimy – opowiada radny w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Pomiary pokazały, że poziom hałasu utrzymuje się na poziomie około 90 decybeli. Dopuszczalny poziom hałasu w miastach wynosi zaś 55 decybeli.

Total
10
Shares
Zobacz również: