Bezdotykowe otwieranie drzwi przez pasażerów w gdańskim tramwaju [WIDEO]

Klimatyzacja, nowe fotele dla pasażerów, gniazda USB, ekrany LCD czy defibrylatory AED – to udogodnienia, które pojawiają się w tramwajach Gdańskich Autobusów i Tramwajów. Miejski przewoźnik zamontował też jako pierwszy w Polsce bezdotykowe otwieranie drzwi przez pasażerów.

Miejska spółka prowadzi program gruntownego remontu wiekowych pojazdów Duewag N8C. Do tej pory zmodernizowanych zostało już 31 tramwajów, w tym pierwszy z 10 z kolejnego etapu projektu.

Oprócz standardowych udogodnień jak nowe fotele pasażerskie czy oświetlenie LED, po raz pierwszy w pojeździe zamontowano system bezdotykowego otwierania drzwi przez pasażerów.

– Właśnie zakończyliśmy modernizację pierwszego z dziesięciu tramwajów, objętych kolejnym etapem modernizacji i wprowadziliśmy w nim dodatkowo zupełną nowość – jest to funkcja bezdotykowego otwierania drzwi przez pasażera. Wprowadzamy to rozwiązanie jako pierwsi w Polsce. W nową funkcję wyposażać będziemy tramwaje N8C, które przechodzić będą modernizację, a także tramwaje Pesa Swing, które w najbliższym czasie objęte zostaną naprawami głównymi. Sukcesywnie wprowadzać chcemy to nowe rozwiązanie w kolejnych pojazdach. Mamy nadzieję, że spotka się z pozytywnym odbiorem naszych pasażerów – mówi Maciej Lisicki, prezes GAiT.

W ramach modernizacji tramwaje zyskują również nowe systemy napędowe i elektryczne, które mają zapewnić wysoką niezawodność pojazdów. Pojazdy serii N8C zyskują też m.in. nową powłokę lakierniczą oraz odnawiane wnętrze.

Total
5
Shares
Zobacz również: