W warszawskich autobusach wracają fotele pokryte… ekoskórą

Fot. ZTM Warszawa

W pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego testowane są nowe pokrycia foteli. W kilku autobusach siedzenia będą testowo pokryte ekoskórą.

Na trasy wyjechały już dwa autobusy z nowymi siedzeniami. Są to Solarisy Komunikacji Miejskiej Łomianki, które zostały skierowane do obsługi trasy linii 110, 150 i 250. Siedzenia są w nich pokryte skórą ekologiczną w kolorze szarym lub czerwonym. Taki materiał jest stosowany z powodzeniem w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech (Monachium), Estonii (Tallin), Czechach (Praga, Ostrawa), Słowacji (Bratysława), Szwajcarii (Bazylea).

Taki materiał jest sprężysty, wytrzymały i trwały. Jak podkreśla warszawski ZTM, epidemia COVID-19 pokazała jak bardzo ważna jest dezynfekcja, czyszczenie powierzchni, których dotykają pasażerowie. Testy nowego pokrycia siedzeń mają zapewnić najwyżej jakości standardy świadczonych usług w zakresie bezpieczeństwa.

W listopadzie dwa autobusy na ulice wyślą Miejskie Zakłady Autobusowe, w końcu roku dziesięć tramwajów (pięć Swingów i pięć składów pochodnych typu 105N) przygotują Tramwaje Warszawskie.

Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu sprawdzimy nowe siedzenia w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych.

Total
0
Shares
Zobacz również: