Tanie paczki do USA

Tanie paczki do USA

Jeszcze kilka lat temu wysyłka przesyłki do USA wiązała się z bardzo wysokimi kosztami. W tym momencie na rynku jest bardzo duża konkurencja, dzięki czemu możemy tanio nadać paczkę do Stanów Zjednoczonych. Ile kosztuje przesyłka do USA? Jak szybko nadać paczkę? Co możemy wysłać do Stanów Zjednoczonych, a jakie przedmioty są zabronione?

Tania paczka do USA

W dobie dużej konkurencji w każdej branży, mamy także bardzo wiele firm kurierskich, które oferują swoje usługi w zakresie przesyłek zagranicznych. Wysyłka przesyłki kurierskiej do Stanów Zjednoczonych jest bardzo łatwa, szybka i tania. Każda z firm oferuje swój własny cennik. Nie zawsze chcemy poświęcić na to czas i szukać, gdzie jest najtaniej. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z brokera kurierskiego, jakim jest AlleKurier https://allekurier.pl/. W jednym miejscu znajdziemy oferty najlepszych firm i będziemy mogli od razu porównać ceny. Dodatkowo korzystając z AlleKuriera, możemy zaoszczędzić nawet do 70% kosztów w porównaniu z wysyłką bezpośrednio u kuriera.

Szybkie nadanie paczki do USA przez Internet

Przesyłka do USA – do jej nadania wystarczy nam urządzenie z dostępem do Internetu. Decydując się na AlleKuriera, musimy wejść na stronę internetową i wypełnić stosowny formularz. Jest on bardzo prosty i czytelny. Każdy na pewno sobie z nim poradzi. Informacje, które muszą zostać wypełnione, dotyczą wagi i wielkości przesyłki. Musimy podać także dane adresata i odbiorcy. Są też dodatkowe pola do wypełnienia, jeśli chcemy na przykład ubezpieczyć przesyłkę na wyższą kwotę lub zamieścić jakąś adnotację. Wypełnienie formularza zajmuje kilka minut, po czym musimy zapłacić za przesyłkę. Po opłaceniu pozostaje już jedynie czekanie na kuriera, który przyjedzie po odbiór paczki.

Jak długo idzie przesyłka do USA?

Najczęściej paczki do Stanów Zjednoczonych docierają w ciągu 3 do 5 dni. Podróż jest długa i bardzo często paczki są opóźnione ze względu na odprawę celną, która może się przeciągnąć w czasie. Jednak najczęściej przesyłka dociera w ciągu 72 godzin. Ten czas może ulec wydłużeniu w okresie przedświątecznym, kiedy to ruch w branży kurierskiej jest wzmożony. Jeśli chcemy, aby paczka została doręczona na czas, to lepiej nie czekać z jej wysyłką do ostatniej chwili, gdyż może nie dotrzeć na święta.

Każdego, kto jest zainteresowany skorzystaniem z usług brokera kurierskiego i chce zgłębić temat, jak wygląda ten proces, zachęcamy do przeczytania: jak szybko i sprawnie wysłać przesyłkę przy pomocy kuriera

Tania paczka do USA – ile kosztuje?

Wiemy już, że brokerzy usług kurierskich oferują bardzo konkurencyjne ceny. Ile dokładnie zapłacimy za przesyłkę do Stanów Zjednoczonych? Jeśli skorzystamy z AlleKuriera, to najtańsza paczka kosztuje tylko 133 złote. Cena jest zależna przede wszystkim od wielkości paczki i jej wagi. Może ona wzrosnąć, jeśli będziemy chcieli dodatkowo ubezpieczyć przesyłkę. W przypadku wysyłki listów ceny te oczywiście są niższe.

Przed wysyłką zobacz, co nie może zostać wysłane do USA

Przygotowując paczkę dla rodziny czy znajomych nie zastanawiamy się nad tym, że coś, co chcemy włożyć do środka, może być nielegalne. Jednak w przypadku Stanów Zjednoczonych są produkty, których kategorycznie nie wolno przesyłać. Najlepiej zapoznać się dokładnie z regulaminem, a jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, to lepiej nie wysyłajmy. Przede wszystkim zabroniona jest wysyłka alkoholu, narkotyków i papierosów. Również nie wolno przesyłać leków i substancji medycznych. Broń, przedmioty ostre i niebezpieczne są oczywiście także zabronione. Nie wkładajmy do paczki przedmiotów łatwopalnych oraz biżuterii. Jeśli w paczce zostaną podczas odprawy celnej znalezione przedmioty niedozwolone, to na nadawcę może zostać nałożona surowa kara pieniężna.

Total
0
Shares
Zobacz również: