LEO Express chce codziennie jeździć z Krakowa do Pragi

Pociągi czeskiego przewoźnika /Fot. LeoExpress

LEO Express złożył do Urzędu Transportu Kolejowego wniosek o możliwość prowadzenia ruchu na trasie z Pragi do Krakowa. Czeski przewoźnik chce jeździć na tej trasie codziennie.

Przewoźnik z Czech na trasie Kraków Główny – Praha hl.n. jest obecny od dłuższego czasu. W 2017 roku Leo Express otrzymał od Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego zgodę na realizację przewozów w oparciu o otwarty dostęp w ruchu międzynarodowym. Pięcioletnia zgoda dobiega końca, więc przewoźnik złożył wniosek o przedłużenie ważności tej decyzji.

LEO Express stara się o otwarty dostęp na trasie Kraków Główny – Praha hl.n. – Kraków Główny w terminie od 11 grudnia 2022 roku do 11 grudnia 2027 roku. Przewoźnik we wniosku zaznaczył, że będzie chciał w tym terminie realizować kursy codziennie. To duża zmiana względem obecnego rozkładu jazdy. Obecnie pociągi w trasę z Krakowa wyruszają w soboty i poniedziałki, a z Pragi do Krakowa w piątki i niedziele.

W propozycji rozkładu jazdy złożonej do UTK przewoźnik wskazał, że pociągi z Krakowa będą odjeżdżać o godzinie 6:00, by dojeżdżać do Pragi o 12:08. W drogę powrotną ruszą o godzinie 15:00, by do Krakowa dojeżdżać o 21:07.

Połączenie Leo Express chce obsługiwać posiadanymi przez siebie Flirtami.

Total
1
Shares
Zobacz również: