Co to jest zabudowa bdf?

Rozwój transportu intermodalnego i jego rola rośnie w dynamicznym tempie w odpowiedzi na coraz większe potrzeby rynku. Aby stanąć na wysokości zadania i proponować klientom szereg wysokiej jakości rozwiązań, warto poszukać sposobu na optymalizację łańcucha dostaw. Skutecznym narzędziem w tym celu są przyczepy BDP – wygodny system wymiennych nadwozi, dzięki któremu z łatwością jesteśmy w stanie oddzielić zabudowę od podwozia auta. 

Zabudowa BDF – czym jest?

Transport intermodalny jest bardzo popularny w dzisiejszych czasach. Dlatego, aby usprawnić go, należy dostosować do niego odpowiednie samochody ciężarowe i ich zabudowę, jaka pozwoli na optymalizację łańcucha dostaw. Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego taka forma transportu uznawana jest za wszechstronną i wydajną. Warto mieć na uwadze, że dziś pojazdy ciężarowe są w stanie z łatwością dotrzeć wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest skorzystanie z sieci kolejowej czy szlaków wodnych. Aby się to mogło udać, potrzeba odpowiedniej zabudowy BDF.

Choć system ten jest powszechny także i w Polsce, to nadal nie wszyscy dokładnie wiedzą, na czym się on opiera. Kluczową kwestią jest wykorzystanie nadwozia, które nie stanowi integralnej części ani samochodu, ani przyczepy. Sprawia to, że zabudowa BDF jest naprawdę prosta w obsłudze i pozwala na znaczną oszczędność czasu. Bez najmniejszego problemu oddzielisz nadwozia od samochodu ciężarowego bądź przyczepy, które służą do transportu.

Jeśli zależy Ci na znalezieniu rozwiązania, które uprości cały proces transportu i zmniejszy stres, zdecydowanie warto jest postawić na systemy BDF. Dzięki nim kierowca nie musi czekać na rozładowanie ładunku w wyznaczonym do tego miejscu. Może on spokojnie pozostawić cały towar i pojechać dalej w drogę, biorąc kolejny kontener. To brzmi jak znaczna oszczędność czasu i tak w rzeczywistości jest. Przyczepy BDF to idealny sposób na optymalizację całego łańcucha dostaw.

Przyczepy BFP – poznaj ich zalety!

Wybierając wysokiej jakości rozwiązania, jesteś w stanie realnie zwiększyć efektywność swoich działań w transporcie. Warto postawić na lidera w swojej dziedzinie, który zagwarantuje profesjonalizm, wszechstronność i niezawodność. Producent przyczep ciężarowych Redos z pewnością stanie na wysokości zadania, odpowiadając na potrzeby najbardziej wymagających przedsiębiorców oraz kierowców. Podpowiadamy największe korzyści, jakie wynikają z wyboru właśnie tego rozwiązania.

Przede wszystkim nadwozia BDF są bardzo funkcjonalne, co sprawia, że w zależności od sytuacji, mogą one zmienić swoją rolę. Toteż oprócz bycia kontenerem w trakcie transportu mogą one także posłużyć jako tymczasowa powierzchnia magazynowa. Z łatwością też dopasujemy rodzaj zabudowy do indywidualnych potrzeb klientów. W końcu transport intermodalny to szereg różnych branż dlatego w niektórych przypadkach świetnie sprawdzi się chłodnia, w innych plandeka czy wspomniany już kontener. Pojazd nie musi brać udziału przy formowaniu wysyłki, a kierowca nie musi czekać na rozładunek, co sprawia, że znacznie oszczędzamy czas, a co za tym idzie – optymalizujemy koszty związane z logistyką i minimalizujemy zużycie wykorzystywanego środka transportu.

Total
0
Shares
Zobacz również: