Nowoczesny fotel z funkcją relax do salonu – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, czy preferujemy większą, czy mniejszą aktywność fizyczną, mięśniom zawsze potrzebny jest odpoczynek. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób spędzających wiele godzin za biurem w pracy. Nie ta się ukryć, że taka praca szybko prowadzi do bólu pleców. Warto zatem skutecznie temu zaradzić. Idealnym rozwiązaniem jest tu fotel relax do salonu. Dziś na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta tego typu foteli. Dobrze zatem wiedzieć, czym się kierować wybierając ten konkretny.

Połączenie elegancji i wygody

Odpowiadając na pytanie, jaki fotel do salonu wybrać, w pierwszej kolejności zaznaczyć trzeba, że powinien on stanowić połączenie elegancji i wygody. Fotel relax, tak jak każdy inny mebel jest pewnego rodzaju wizytówką pomieszczenia. Dlatego fotel musi pasować do aranżacji i wystroju wnętrza, w którym ma stanąć. Na szczęście oferta pod tym kątem jest dziś bardzo szeroka. Dzięki temu każdy ma możliwość wyboru takiego fotela, który idealnie pasować będzie do konkretnej aranżacji, niezależnie od tego, czy salon urządzony jest w stylu klasycznym, nowoczesnym, czy minimalistycznym. Jeszcze ważniejsze jest jednak to, aby fotel z funkcją relax był wygodny. Dlatego szczególną uwagę zwrócić należy na jego kształt. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór modelu o klasycznej formie, z wysokim oparciem i wygodnymi podłokietnikami. Dobrze, aby fotel relax wyposażony był również w wygodny podnóżek. Pozwoli to na wygodne oparcie stóp oraz odciążenie kolan. Dzięki temu będzie można się naprawdę komfortowo odprężyć.

Fotel z funkcją masażu

Jednym z najskuteczniejszych sposób na rozluźnienie mięśni jest masaż. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór fotela relax z funkcją masażu. Istotne jest, aby taki fotel miał możliwość dopasowania programu masażu do indywidualnych potrzeb. Mowa tu zarówno o intensywności masażu, jak i skupieniu się na wybranych partiach mięśni. Dodać tu można, aby zwrócić uwagę, czy taki fotel umożliwia także pełne odchylenie oparcia i przejście do pozycji leżącej. Takie rozwiązanie zapewni jeszcze większych komfort użytkowania.

Nowoczesny fotel z funkcją relax do salonu znajdziesz na: https://citymeble.com/gdansk/livingroom,575,pl.html

Odpowiednio dobrane wymiary fotela

Fotel z funkcją relax musi być koniecznie właściwie dobrany pod kątem swoich wymiarów. Tylko wówczas umożliwi on przyjęcie komfortowej pozycji. Szczególną uwagę pod tym kątem zwrócić należy na siedzisko. Nie może być ono ani zbyt wąskie, ani zbyt płytkie. W przeciwnym wypadku fotel będzie po prostu niewygodny i mięśnie kręgosłupa z pewnością z nim nie wypoczną. Najlepiej, aby głębokość siedziska wynosiła 40 cm, a jego szerokość przynajmniej 50 cm. Takie wymiary zapewnią nie tylko wygodne siadanie i wstawanie, ale również zapewnią ciału optymalne podparcie. Nie można także zapomnieć o wysokości oparcia oraz szerokości podłokietników. Pod tym kątem fotel z funkcją relax dopasowany powinien być do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jakość wykonania fotela relaksacyjnego

Zastanawiając się, jaki fotel do salonu zakupić, nie można pominąć kwestii jakości jego wykonania. Zakup takiego fotela jest w końcu inwestycją przynajmniej na kilka lat. Jego konstrukcja musi być zatem wytrzymała i solidna. Pod tym kątem warto sprawdzić jakość obicia. Powinno być ono uszyte z tkanin wysokiej jakości. W przeciwnym razie obicie będzie się dość szybko wycierać, przez co fotel utraci swój estetyczny wygląd.

Total
0
Shares
Zobacz również: