Transport towarów na paletach – na czym polega?

Jednym z częściej wybieranych sposobów transportu towarów jest transport na paletach. Czy wiesz, jakie zalety mają przesyłki paletowe i dlaczego warto zlecić transport palet? Co warto wiedzieć o transporcie paletowym i jakie są koszty transportu zabezpieczonego towaru?

Czym jest transport towarów na paletach?

Transport paletowy jest gałęzią transportu, polegającą na transporcie towarów o standardowych i niestandardowych wymiarach, zabezpieczonych na europaletach. Tak przygotowany i zabezpieczony towar jest łatwy zarówno do załadunku, jak i do rozładunku w miejscu docelowym, a cały proces jest w pełni bezpieczny zarówno dla spedytora, jak i dla samego ładunku. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku transportu towarów podatnych na zniszczenie czy bardzo kosztownych. Pełne bezpieczeństwo to jedna z największych zalet transportu paletowego, a zniszczenia praktycznie się nie zdarzają.

Jak przebiega transport palet?

Możliwy jest transport towarów na paletach zarówno w wymiarach standardowej europalety, jak i w wymiarach niestandardowych. W przypadku europalety, obciążenie pojedynczej palety może wynosić do 1000kg i sięgać do 2 metrów wysokości. W przypadku ładunku niestandardowego, możliwe jest wystawanie towaru poza obrys palety. Transport na paletach może być realizowany w trybie przeładunkowym lub bezpośrednim. Transport w trybie przeładunkowym zajmuje więcej czasu, ale jest tańszy. Transport bezpośredni natomiast jest o wiele szybszy, ale kosztuje więcej. Jeżeli mówimy o transporcie na terenie Polski, w przypadku zlecenia złożonego danego dnia do godziny 10:00, towar trafia do miejsca docelowego już następnego dnia lub maksymalnie w trakcie 48h roboczych. Warto pamiętać o tym, że w przypadku zamówienia transportu ładunku niestandardowego, należy poinformować o tym fakcie spedytora.

Transport paletowy- jakie ma zalety?

Transport na paletach ma wiele zalet. Największą z nich jest wygoda, zwłaszcza w przypadku niewielkich ładunków. Poza tym, zaletą jest szybka realizacja i pełne bezpieczeństwo podczas transportu. W ramach transportu paletowego, możliwe jest dostarczanie towarów zarówno w obrębie naszego kraju, jak i na skalę międzynarodową. Każda przesyłka zostaje specjalnie zabezpieczona. Samochód dostarczający przesyłki jest wyposażony w system GPS, by możliwe było analizowanie lokalizacji ładunku w czasie rzeczywistym. Transport paletowy to najbezpieczniejsza i najszybsza forma transportu wszelkich towarów czy materiałów budowlanych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Total
0
Shares
Zobacz również: