Pociągi wracają do Zakopanego

Dworzec w Zakopanym /fot.Jarosław Pocztarski/CC BY-SA 3.0

Od czwartku (22 grudnia) pociągi ponownie dojadą do Zakopanego. Podobnie jak ostatnio pociągi będą się zatrzymywać na tymczasowej stacji w Spyrkówce.

Dojazd koleją do Zakopanego to zdecydowanie utrudnione zadanie. W związku z trwającym długie miesiące remontem, zimowa stolica Polski co jakiś czas odcinana jest od sieci kolejowej. Na zimowy sezon kolejarze przywrócą jednak możliwość dojazdu koleją.

– Prace na kolejowej zakopiance prowadzone są zgodnie z harmonogramem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A łączą realizację inwestycji na jednotorowej trasie do Zakopanego z zapewnieniem bezpośrednich połączeń koleją w sezonie letnim i zimowym. Dzięki temu podróżni mogą korzystać z dotychczasowych efektów prac i coraz lepszej komunikacji pociągiem pod Tatry – mówi Dorota Szlachta z PKP PLK S.A. 

Obecnie z Suchej Beskidzkiej do Zakopanego kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Prace na kolejowej zakopiance przewidziano do 2023 r. Efektem modernizacji ma być skrócenie czasy podróży na trasie Kraków – Zakopane do dwóch godzin. Na modernizację kolejowej trasy do Zakopanego przeznaczono ponad 1,1 mld zł netto.

Total
0
Shares
Zobacz również: