Pociągiem po całym kraju za 230 złotych? W Niemczech to możliwe

Niemieccy politycy porozumieli się w sprawie jednego biletu na kolej i transport publiczny w całym kraju. Miesięczne bilety nie będą już kosztowały 9 euro, jednak ich cena nadal będzie atrakcyjna.

Proponowany wspólny bilet na wszystkie pociągi i autobusy lokalne oraz na transport publiczny w całych Niemczech. Ma on kosztować 49 euro, czyli około 230 złotych i obowiązywać przez miesiąc. Nowa oferta będzie kontynuacją słynnego biletu za 9 euro. Był on prawdziwym hitem. Skorzystało z niego około 60 mln pasażerów. Tak niska cena przyczyniła się jednak do gwałtownego wzrostu frekwencji i utrudnień w ruchu pociągów.

Teraz cena będzie wyższa, jednakże pozostanie atrakcyjną propozycją dla pasażerów. Jeden bilet na transport miejski i koleje regionalne ma obowiązywać od 1 kwietnia 2023 roku.

Dzięki wspomnianemu biletowi turyści z Polski będą mogli pojechać np. z Frankfurtu nad Odrą pociągiem regionalnym do Berlina, a tam korzystać do woli z publicznego transportu. Pociągami regionalnymi będzie można pojechać ze wschodu na zachód kraju lub z południa na północ z powrotem. Podróżować będzie można przez miesiąc. Jeśli tylko będziemy mieli wystarczająco dużo czasu, dzięki biletowi za 49 euro będzie można zwiedzić praktycznie całe Niemcy.

Total
0
Shares
Zobacz również: