Niki Lauda odkupi swoje stare linie lotnicze

Fot. w:es:Usuario:Barcex/wikimedia

Były mistrz Formuły 1 Niki Lauda kupuje austriacką tanią linię lotniczą NIKI. Linia ta została wystawioną na sprzedaż po ogłoszeniu upadłości przez airberlin. Niki Lauda był w 2003 roku jednym z założycieli tego przewoźnika

Linie lotnicze Niki zawiesiły działalność 14 grudnia ubiegłego roku po upadku linii-matki airberlin. Zainteresowani przejęciem taniego przewoźnika byli potentaci branży lotniczej: Lufthansa, Ryanair oraz British Airways. Ostatecznie jednak linia trafi do rąk jednego z byłych współwlaścicieli – Nikiego Laudi. Cena zakupu linii nie jest znana, na jej ujawnienie nie wyraził zgody nowy nabywca.

Po przejęciu przewoźnika jego nazwa zostanie zmieniona na Laudamotion. Taką nazwę mają też linie General Aviation, które są własnością Niki Laudy. Co ważne, mają one certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC), co powinno umożliwić taniej linii wznowienie operacji lotniczych do końca marca 2018.

Niki Lauda, a właściwie Andreas Nikolaus Lauda to urodzony w 1949 roku były austriacki kierowca wyścigowy, trzykrotny mistrz Formuły 1 (1975, 1977, 1984) oraz przedsiębiorca branży lotniczej.

Total
0
Shares
Zobacz również: