Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

PKP SKM Trójmiasto remontuje kolejne EN57

Trójmiejska SKM po raz kolejny zleca firmom zewnętrznym naprawę czwartego poziomu utrzymania (P4) ośmiu elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57 i EN71. Zamówienie o szacowanej wartości 10,3mln zł ma być zrealizowane do końca 2018 roku.

PKP SKM ogłosiła kolejny przetarg na naprawę P4 wraz z niewielką modernizacją wnętrza pięciu składów EN57 i trzech EN71. Przetarg podzielony jest na trzy części: pierwsza obejmuje naprawę pojazdów EN71-035 oraz EN57-1115 i 1738, druga na naprawę EN57-1052, 1122, 1757, a trzecia na naprawę EN71-040 i 047.

W siedmiu składach zostanie zamontowane oświetlenie LED, zostanie wymieniona częściowo lub w całości podłoga wraz z wykładziną i laminaty ścienne, wyprana lub wymieniona zostanie też tapicerka siedzeń (w zależności od stopnia jej zużycia w danym pojeździe). Ponadto wzorem poprzednich tego typu zleceń zmniejszone o dwa okna zostaną przedziały służbowy kierownika pociągu, zwiększając ilość miejsca dla podróżnych. Jedna z dwóch toalet zostanie zlikwidowana, a w jej miejsce zamontowane zostaną stojaki na rowery.

Dodatkowo w pojeździe EN71-040 na zewnątrz i wewnątrz każdego członu zostanie zamontowany elektroniczny system informacji pasażerskiej. Jedynie przy pojeździe EN71-047 nie będzie modyfikacji przedziałów służbowych, montażu oświetlenia LED oraz likwidacji jednej z toalet. Także laminaty ścienne będą wymienione w zakresie niezbędnego minimum. Prawdopodobnie jest będzie to ostatnia naprawa tej jednostki, gdyż jest jedną z najstarszych po we flocie przewoźnika (został złożony z członów jednostek EN57 wyprodukowanych w 1969 roku), a ostatnią naprawę P5 przeszła w 1984 roku. Stąd wynika zmniejszony zakres prac.

Naprawa wszystkich pojazdów ma zostać zrealizowana do końca 2018 roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More