Zabrze. Kierowca po amfetaminie potrącił pieszą

Miejsce zdarzenia /Fot. KMP w Zabrzu

Młody kierowca PKM Gliwice potrącił na przejściu dla pieszych kobietę, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Miejski autobus prowadził po zażyciu amfetaminy.

Do zdarzenia doszło w południe w Zabrzu na oznakowanym przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania ulic 3 Maja i Szczęść Boże. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 62-letnia kobieta chciała przejść na drugą stronę ulicy. Kiedy samochód osobowy, poruszający się prawym pasem, ustąpił jej pierwszeństwa, piesza weszła na pasy. Niestety, jadący lewym pasem kierujący autobusem komunikacji miejskiej nie zatrzymał się i potrącił 62-latkę – mówi sierż. szt. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Nieprzytomna kobieta, w stanie ciężkim, została przewieziona do szpitala.

Młody, 22-letni kierowca miejskiego autobusu został poddany badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Badanie na alkomacie wykazało, że był trzeźwy, ale w jego organizmie ujawniono obecność amfetaminy.

W wielu firmach, w tym PKM Gliwice, kierowcy są badani na obecność alkoholu we krwi przed wyjazdem w trasę. Nikt jednak nie bada ich na obecność narkotyków, które mogą być tak samo niebezpieczne.

Total
0
Shares
Zobacz również: