Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

LOT ostrzega przed fałszywą akcją promocyjną

W popularnym komunikatorze WhatsApp trwa właśnie kampania oszustów, którzy namawiają użytkowników do rozsyłania złośliwych linków w zamian za obietnicę darmowych biletów LOTu.

Atak zaczyna się od otrzymania od znajomego wiadomości prowadzącej do rzekomej strony narodowego przewoźnika lotniczego. Adres jednak różni się praktycznie niezauważalnie. Zamiast litery „o” jest znak specjalny – o z mała kropką poniżej.

Na sfałszowanej stronie, użytkownik po udzieleniu odpowiedzi na wyświetlające się pytania, zostaje poproszony o rozesłanie linków z tą promocją do znajomych. Ma być to warunek otrzymania jednego z kilkuset darmowych biletów. Musi również podać swoje dane osobowe, które mogą zostać wykorzystane do celów marketingowych przez różne firmy.

Akcja nie jest organizowana przez PLL LOT, które na swojej stronie ostrzegają przed oszustami. – Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, nieklikanie w podejrzane linki i jednocześnie przypominamy, że wszystkie promocje i oferty można znaleźć jedynie na naszej oficjalnej stronie lot.com oraz na naszych kanałach w mediach społecznościowych – ostrzega PLL LOT w komunikacie.

Źródło Zaufana Trzecia Strona

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More