LOT ostrzega przed fałszywą akcją promocyjną

Tak wygląda wiadomość zachęcająca do udziału w konkursie /Fot. Zaufana Trzecia Strona

W popularnym komunikatorze WhatsApp trwa właśnie kampania oszustów, którzy namawiają użytkowników do rozsyłania złośliwych linków w zamian za obietnicę darmowych biletów LOTu.

Atak zaczyna się od otrzymania od znajomego wiadomości prowadzącej do rzekomej strony narodowego przewoźnika lotniczego. Adres jednak różni się praktycznie niezauważalnie. Zamiast litery „o” jest znak specjalny – o z mała kropką poniżej.

Na sfałszowanej stronie, użytkownik po udzieleniu odpowiedzi na wyświetlające się pytania, zostaje poproszony o rozesłanie linków z tą promocją do znajomych. Ma być to warunek otrzymania jednego z kilkuset darmowych biletów. Musi również podać swoje dane osobowe, które mogą zostać wykorzystane do celów marketingowych przez różne firmy.

Akcja nie jest organizowana przez PLL LOT, które na swojej stronie ostrzegają przed oszustami. – Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, nieklikanie w podejrzane linki i jednocześnie przypominamy, że wszystkie promocje i oferty można znaleźć jedynie na naszej oficjalnej stronie lot.com oraz na naszych kanałach w mediach społecznościowych – ostrzega PLL LOT w komunikacie.

Total
0
Shares
Zobacz również: