SKPL podwykonawcą PKP Intercity

Zdjęcie ilustracyjne /Fot. facebook.com/shortlines/

Narodowy przewoźnik dalekobieżny PKP Intercity prawdopodobnie wkrótce zawrze umowę z SKPL Cargo na podwykonawstwo w wykonywaniu usług na odcinku Jasło – Zagórz. Współpraca będzie polegać na realizacji kursów dowozowych do pociągów spółki PKP IC.

Wykonawca przewozów poszukiwany był w trybie zapytania ofertowego. Po złożeniu oferty przez SKPL i ocenie jej ważności przystąpiono do negocjacji. Obecnie obaj przewoźnicy czekają już tylko na dopełnienie ostatnich formalności. PKP Intercity wymaga zapewnienia taboru wraz z jego serwisem ważnym świadectwem sprawności technicznej, obsługi personelu, a także pokrycia kosztów eksploatacji. Spółka poszukiwała przewoźnika z niskopojemnym taborem, jakiego sama obecnie nie posiada. Pojazdy mają mieścić co najmniej 50 pasażerów na miejscach siedzących. Nie jest wymagane wyposażenie w klimatyzację. Przewóz pasażerów ma odbywać się w ramach posiadanej przez PKP IC umowy o świadczenie usług publicznych na zasadzie podwykonawstwa. W dalszym ciągu organizatorem przewozów pozostaje zatem Ministerstwo Infrastruktury.

Gdy umowa pomiędzy przewoźnikami zostanie podpisana, SKPL Cargo będzie miał za zadanie zapewnienie dojazdu z Zagórza na 2 pary pociągów TLK kończących bieg w Jaśle. Jednym z nich będzie codzienny pociąg TLK Małopolska, przyjeżdżający z Gdyni Gł. do stacji Jasło o godzinie 18:47, zaś odjeżdżający do Gdyni o 11:35. Drugim pociągiem będzie kursujący okresach świątecznych i weekendowych nocny pociąg TLK Karpaty, również przyjeżdżający z Gdyni. Ten pociąg będzie meldował się w Jaśle o 7:09 rano, zaś w drogę nad morze wyruszy o godzinie 21:42. Pomiędzy Jasłem a Zagórzem pociągi mają zatrzymywać się w Krośnie i Sanoku. Obsługę zapewnią czeskie spalinowe wagony silnikowe serii 810, znane jako “motoraki”. Na ich znajdzie się konduktor PKP Intercity odpowiadający za odprawę podróżnych. To u niego będzie można zakupić bilety na pociąg PKP IC. SKPL zapewni do osbługi pojazdu maszynistę. Pojazdy będą oznaczone tablicami relacyjnymi pociągów TLK, których uzupełnienie mają stanowić.

Pociągi mają być uruchomione od korekty rocznego rozkładu jazdy, wchodzącej w życie 11 marca. Przewozy prawdopodobnie będą wykonywane do 1 września.

Total
0
Shares
Zobacz również: