Przewozy Regionalne nadal bez Elfów2

Zdjęcie ilustracyjne /Fot.Jakub Sobolewski/Wikimedia

Do końca grudnia we flocie Przewozów Regionalnych miały pojawić się 4 dwuczłonowe EZT Elf2, zakupione przez przewoźnika w firmie PESA Bydgoszcz. Mimo upływu ponad 1,5 miesiąca od terminu dostawy pojazdy nadal nie zostały przekazane zamawiającemu. Redakcja próbowała ustalić przyczyny opóźnienia dostawy.

Przedmiotem zamówienia była dostawa 4 dwuczłonowych EZT oraz 3 czteroczłonowych. Przetarg na pojazdy czteroczłonowe wygrał Newag. Impulsy wyprodukowane w Nowym Sączu od 10 grudnia 2017 roku wożą pasażerów w Wielkopolsce. Pojazdy dwuczłonowe miała dostarczyć bydgoska PESA. Planowano skierować je do obsługi w oddziale kujawsko-pomorskim. Niestety do dnia 14 lutego pojazdy nadal nie dotarły do przewoźnika. W połowie grudnia 2017 roku w sieci pojawiły się fotografie pierwszego z czterech zamówionych pojazdów odbywającego jazdy próbne.

Drugiego lutego redakcja serwisu zbiorowy.info wysłała zapytanie do rzecznika prasowego Przewozów Regionalnych. Zapytaliśmy między innymi o to, na jakim etapie jest realizacja kontraktu, jak duże będzie opóźnienie dostaw i jaka jest jego przyczyna, jaki jest przewidywany termin skierowania pojazdów do ruchu oraz o trasy, jakie mają obsługiwać nowe pojazdy. Niestety do momentu publikacji tego tekstu przewoźnik nie odpowiedział na żadne z postawionych pytań.

O losach Elfów informuje za to producent. Okazuje się, że do 20 lutego planuje przekazać jednostki przewoźnikowi. Jako przyczynę opóźnienia dostawy podaje się błąd ludzki przy tworzeniu załącznika do dokumentu niezbędnego do umieszczenia pojazdu 34WEa-001 w systemie ERA. Podczas wpisywania danych do dokumentu zaszła pomyłka, która sprawiła, że rzeczywiste parametry pojazdu były niezgodne z dokumentacją. Szczęśliwie, sprawa została wyjaśniona, montaż ostatniego pojazdu dla Polregio zbliża się ku końcowi.

Total
0
Shares
Zobacz również: