Najnowsze artykuły dot. tematu

Pesa

Coraz więcej zagranicznych sukcesów Pesy

Po dość głębokim kryzysie bydgoskiego producenta przyszedł czas na odwrócenie negatywnego trendu. W ostatnich dniach Pesa osiągnęła kilka ważnych sukcesów w różnych europejskich krajach.

Nowe EZT dla lubelskiego coraz droższe

Po raz drugi otwarto oferty w przetargu na dostawę 11 nowych, dwuczłonowych EZT dla województwa lubelskiego. Po raz drugi do przetargu stanęła tylko Pesa Bygdoszcz, jednak jej oferta jest jeszcze droższa niż poprzednio.

PKP SKM walczy z nadmiernym hałasem w pojazdach spalinowych

Kilka dni temu otrzymaliśmy od zaniepokojonego czytelnika zdjęcie spalinowego zespołu trakcyjnego, służącego w trójmiejskiej SKM. Na jego burcie widoczne były zwisające przewody przyklejone taśmą klejącą. Zgodnie z naszymi podejrzeniami…

PESA z umową na nowe tramwaje dla TŚ

Po kilkunastotygodniowym oczekiwaniu doszło do podpisania między Tramwajami Śląskimi i PESĄ umowy na dostawę 35 nowych wieloczłonowych, niskopodłogowych tramwajów z opcją na dostawę pięciu kolejnych.

Odwołany przetarg na nowe EZT dla lubelskiego

Na razie nie będzie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w województwie lubelskim. Jedyna oferta jaka wpłynęła była za droga dla województwa co skutkowało odwołaniem przetargu. Zamawiający na zakup 11 nowych, dwuczłonowych EZT…

Dziesięć „jedynek” przejdzie remont

PKP Intercity zleciło właśnie modernizację 10 wagonów 1. klasy. Odnowione za 41 mln złotych wagony będą miały między innymi klimatyzację oraz bezprzewodowy internet.

Rzeczpospolita: DB w maju otrzyma pierwsze Linki

Pierwsze pojazdy Pesa Link mają trafić do Deutsche Bahn w przyszłym miesiącu - informuje Rzeczpospolita. Oznacza to koniec długiej walki bydgoskiego przewoźnika z kontraktem dla niemieckich kolei.

Są umowy na modernizację kolejnych wagonów PKP IC

PKP Intercity podpisało z bydgoską Pesą dwie umowy na modernizację łącznie 123 wagonów pasażerskich z możliwością rozszerzenia zamówienia w ramach prawa opcji o kolejne 62 sztuki. Wagony powinny zostać zmodernizowane w przeciągu 30…