Gdańsk: Drugi Jazz dotarł do miasta, pierwszy z homologacją

Oba nowe pojazdy Pesa Jazz stoją na terenie zajezdni GAiT / Fot. Konrad Korzistka

Po kilku miesiącach zastoju zaczyna nabierać tempa sprawa dostawy nowych tramwajów Pesa Jazz dla Gdańskich Autobusów i tramwajów. Do dostarczonego 30 lipca tramwaju o numerze 1056, dołączył kolejny pojazd.

O problemach z odbiorem dostarczonego 2 miesiące temu pierwszego pojazdu pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Jak się okazało pod koniec tygodnia bydgoskiej Pesie udało się uzyskać homologację dla tramwaju Pesa Jazz o numerze 1056. Teraz pojazd czeka na odbiór przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Stanie się to w momencie, gdy pojazd będzie spełniał wszystkie wymagania zamawiającego.

Tymczasem kilka dni temu do zajezdni Wrzeszcz dotarł drugi z 30 zamówionych tramwajów o numerze 1057. Istnieje szansa, iż wprowadzanie do ruchu tego egzemplarza zajmie mniej czasu.

Nowe tramwaje są niezbędne do obsługi nowo budowanej trasy na Ujeścisko wzdłuż ulicy Nowej Bulońskiej oraz trasy wzdłuż ulicy Nowej Warszawskiej, na budowę której trwa postępowanie przetargowe. Po zaspokojeniu zapotrzebowania na zwiększoną liczbę taboru zastąpią także najbardziej wysłużone tramwaje typu 105Na.

Total
15
Shares
Zobacz również: