Zimowa współpraca trójmiejskiej SKM z ośrodkami narciarskimi

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście oferuje swoim pasażerom nietypową, patrząc na region działalności, ofertę, przeznaczoną dla miłośników narciarstwa, korzystających ze stoków w Wieżycy koło Kościerzyny. Dla osób dojeżdżających na stok pociągiem SKM, bilet na zjazd ze stoku będzie kosztował jeden grosz.

Współpracę z przewoźnikiem ponownie nawiązały dwa ośrodki narciarskie z Wieżycy, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Pojezierzy (329m n.p.m.). Jej efektem jest promocja dla osób korzystających ze stoków, którzy przyjeżdżają pociągiem SKM na narty. Za okazaniem biletu na przejazd pociągiem podróżny nabywa bilet na zjazd ze stoku za 1 grosz. Co ważne, ilość możliwych do uzyskania biletów zjazdowych w promocyjnej cenie uzależniona jest od ceny biletu kolejowego. Przykładowo bilet o wartości 2,50zł uprawnia do jednego zjazdu za 1 grosz, bilet za 5 zł uprawnia do dwóch zjazdów za 2 grosze. Każdy wzrost ceny biletu kolejowego o 2,50 uprawnia do kolejnego zjazdu ze stoku za 1 grosz. Bilet kolejowy może być wymieniony na bilet zjazdowy tylko w tym samym dniu.

Celem promocji jest zachęcenie do korzystania z transportu zbiorowego i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Do wspomnianych ośrodków narciarskich w Wieżycy można dojechać pociągami kursującymi w relacji Gdynia Gł. – Kościerzyna oraz Gdańsk Gł. – Kościerzyna. Warto dodać, że to już drugi sezon obowiązywania tej oferty.

Total
0
Shares
Zobacz również: