Portal Pasażera w nowej, lepszej odsłonie

PKP Polskie Linie Kolejowe udostępniły nową odsłonę wyszukiwarki połączeń kolejowych Portal Pasażera. W nowej wersji udało się wyeliminować kilka niedociągnięć poprzedniej wersji.

Portal Pasażera oprócz standardowej wyszukiwarki połączeń kolejowych pozwala na śledzenie położenia pociągów. Dzięki temu, pasażerowie wiedzą, gdzie aktualnie jest ich pociąg oraz czy przyjedzie na czas. W przypadku opóźnienia serwis pokazuje też estymowany czas przyjazdu.

Portal Pasażera zyskał nową szatę graficzną i formę prezentowania danych. W nowym serwisie postawiono na przejrzystą prezentację – podkreślone zostały podstawowe informacje, niezbędne dla podróżnego. Co ważne, nowa wersja serwisu została przystosowana do działania na różnych rozdzielczościach ekranów oraz w przeglądarkach mobilnych. Brak responsywności strony był jednym z głównych zarzutów do poprzedniej wersji serwisu.

Nowa odsłona serwisu gwarantuje odbiorcom lepszą dostępność strony. Wygodniej skorzystają m.in. osoby starsze oraz osoby dysfunkcjami. Zapewniony został odpowiedni kontrast serwisu oraz dostosowanie formularzy, grafiki, nawigacja, prezentacja. Portal Pasażera jest w pełni obsługiwany z klawiatury i przez programy czytające. Strona jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi ułatwień w dostępie do treści publikowanych w Internecie (Web Content Accessibility Guidelines).

Total
0
Shares
Zobacz również: