Przetarg na tramwaje dla Warszawy znów odwołany

Zakup nowych tramwajów pomoże w wyeliminowaniu pojazdów najstarszego typu. /Fot.Krzysztof J1 /Wikimedia

Tramwaje Warszawskie zastosowały się do ostatniego wyniku KIO i dokonały ponownej oceny ofert w przetargu na dostawę do 213 nowych tramwajów. Oferta firmy Hyundai, która mieściła się w budżecie, została odrzucona, zaś cały przetarg unieważniono. Producent zapowiada jednak odwołanie.

O historii tego zamówienia oraz ostatniego wyroku KIO pisaliśmy TUTAJ. Tramwaje Warszawskie stosując się do decyzji wspomnianej instytucji dokonała ponownej oceny ofert i 16 marca unieważniła decyzję o unieważnieniu przetargu oraz odrzuciła ofertę Skody, która nie odpowiadała specyfikacji istotnych warunków zamówienia przez wyliczenie parametru zużycia energii za pomocą założeń nieistniejących w specyfikacji. Ponadto przewoźnik odrzucił ofertę firmy Hyunadi Rotem. Powodem takiej decyzji był brak wyceny dodatkowych szkoleń będących częścią przedmiotu zamówienia, stwierdzony przez KIO podczas rozpatrywania odwołania Skody i Stadlera.

Wobec odwołania Hyundaia jedyna ważna oferta, złożona przez firmę PESA, opierająca na sumę 2,726mld zł brutto, przekraczała budżet zamawiającego wynoszący 2,323mld zł brutto. Z powodu znacznej różnicy pomiędzy oferowaną ceną a budżetem przewoźnika przetarg ponownie unieważniono. Hyundai planuje jednak odwołanie od decyzji Tramwajów Warszawskich, więc nadal nie wiadomo jak zakończy się historia tego zamówienia.

Total
0
Shares
Zobacz również: