KIO uwzględniła odwołania w tramwajowym przetargu

Warszawskie tramwaje. Zdjęcie ilustracyjne

Przetarg na 213 tramwajów dla Warszawy wygrała czeska Skoda. Jej oferta przekraczała jednak budżet, w związku z czym przetarg został odwołany. Po interwencji pozostałych uczestników przetargu w KIO, ta wydała wyrok o wykluczeniu Skody i konieczności ponownej oceny ofert.

Od unieważnienia przetargu odwołał się Hyundai, a także konsorcjum Solaris i Stadler. Domagali się oni przywrócenia swoich ofert i wykluczenia oferty Skody. Konsorcjum Solaria i Stadlera dodatkowo domagało się wykluczenia oferty firmy Hyundai. Rozstrzygnięcie postępowania odwoławczego przeciągnęło się i trwało kilka miesięcy. Do ogłoszenia wyroku doszło dopiero 27 lutego.

Zgodnie z postanowieniem KIO zamawiający musi unieważnić czynności unieważnienia przetargu, wykluczyć ofertę Skody, a także jest zobowiązany do ponownej oceny ofert. W odwołaniu KIO uwzględniła zarzut konsorcjum Stadlera i Solarisa, a także Hyundaia z art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Walka o zamówienie zatem będzie trwać dalej. O dalszych losach postępowania poinformujemy na łamach serwisu zbiorowy.info.

Przypominamy, że przedmiotem zamówienia jest dostawa do 123 sztuk nowych, wieloczłonowych tramwajów niskopodłogowych (123 w zamówieniu podstawowym oraz 90 w opcji). Zadanie podstawowe przewiduje dostawę 85 tramwajów dwukierunkowych oraz 18 pojazdów jednokierunkowych o długości do 33 m, a także 20 pojazdów o długości 24m. Prawo opcji pozwala rozszerzyć zamówienie o kolejne 45 tramwajów jednokierunkowych i 45 dwukierunkowych, przy czym wszystkie mają mieć 33 metry długości.

Total
0
Shares
Zobacz również: