Rekord frekwencji na II linii metra

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Kacper Rompca

Warszawiacy coraz chętniej podróżują metrem. W piątek 23 marca z II linii metra w Warszawie skorzystała rekordowa w skali doby liczba pasażerów. Wynik przewozowy był największy od listopada ubiegłego roku. Jego przyczyną były utrudnienia komunikacyjne spowodowane manifestacjami odbywającymi się w mieście.

W miniony piątek z II linii warszawskiego metra skorzystało dokładnie 156 227 pasażerów. Jest to wynik o blisko 10% większy w odniesieniu do średniej liczby przewiezionych pasażerów w dzień roboczy w tym miesiącu. Największą frekwencję zanotowano na stacji Dworzec Wileński, gdzie do pociągów metra wsiadło łącznie 30 309 pasażerów.

Rekordowa frekwencja na II linii metra przełożyła się także na rekordową liczbę przesiadek pomiędzy I a Ii linią na stacji Świętokrzyska. Z linii I do II przesiadły się łącznie 29 364 osoby. Podobnie było w kierunku przeciwnym, gdzie przesiadło się 28 443 pasażerów.

II linię metra z pewnością czeka jeszcze niejeden rekord wraz z otwieraniem kolejnych jej odcinków. Możliwe, że po ukończeniu całej linii, będzie się nią poruszać więcej pasażerów niż linią M1.

Total
0
Shares
Zobacz również: