Dwudziestu nowych partnerów SuperPKS

Zdjęcie ilustracyjne /Fot.Travelarz /Wimiedia

Wirtualny przewoźnik, SuperPKS, skokowo zwiększa sieć połączeń w całej Polsce, dzięki współpracy z polskimi przewoźnikami.

SuperPKS działa na rynku od dwóch lat. Projekt ma umożliwić polskim firmom z branży transportu autobusowego rozwój, który ma być odpowiedzią na rosnącą konkurencję oraz konsolidowania się przez zagranicznych graczy. Fundamentem działania jest połączenie dwóch sił: przewoźników posiadających doświadczenie w transporcie pasażerskim, z ekspercką wiedzą w zakresie IT dla transportu, które reprezentuje firma Teroplan – koordynator całego przedsięwzięcia.

– Przewoźnicy dostarczają wysokiej jakości usługi przewozu pasażerskiego, zaś firma Teroplan zapewnia rozwiązania informatyczne takie, jak: sprzedaż biletów online, kreowanie polityki cenowej, kalkulacja nowych tras – tłumaczy Andrzej Soroczyński, prezes firmy Teroplan i dodaje – Zobowiązaliśmy się także do koordynowania całego przedsięwzięcia w tym realizacji działań marketingowych prowadzących do zbudowania wspólnej ogólnopolskiej marki.

Do końca 2017 roku do projektu przystąpiło 8 firm transportowych: zarówno prywatnych, samorządowych, jak i państwowych. Po Polsce jeździło do tego czasu 25 autokarów obrandowanych marką SuperPKS. Jednak dla wielu zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu barierę stanowiły zasady uczestnictwa. – W oparciu o rozmowy z przewoźnikami, którym proponowaliśmy współpracę, zdiagnozowaliśmy bariery utrudniające przystąpienie do projektu. Były to przede wszystkim obawy przed utratą dotychczasowej tożsamości, silna marka własna na lokalnym rynku oraz trudności ekonomiczne, spowalniające możliwość zakupu nowych pojazdów – mówi Soroczyński.

Ta analiza rynku pozwoliła na podjęcie decyzji o zweryfikowaniu założeń związanych z prowadzeniem projektu SuperPKS. Oferta współpracy z SuperPKS została rozszerzona i obecnie przewoźnicy mogą uczestniczyć w przedsięwzięciu na dwa sposoby, jako członek lub partner PKS. Ta druga opcja wiąże się z mniejszymi nakładami finansowymi oraz większą swobodą działania.

Zmiana strategii rozwoju sieci przyniosła natychmiastowe, wymierne efekty. W przeciągu zaledwie dwóch miesięcy 20 przewoźników postanowiło połączyć siły z SuperPKS. – Mamy nadzieję, że połączenie sił da nam wszystkim szansę na przeciwstawienie się trendowi monopolizacji branży transportu pasażerskiego, z którym przyjdzie nam się mierzyć od tego roku – podsumowuje prezes Soroczyński.

Total
0
Shares
Zobacz również: