Jest zamówienie na kolejne spalinowe zespoły trakcyjne. Tym razem w Lubuskiem

Spalinowy zespół trakcyjny SA136 podczas produkcji w zakładach Pesa Bydgoszcz. /Fot.Paweł Telega/Wikimedia

Urząd Marszałkowski Województwa ogłosił przetarg na dostawę dwóch Spalinowych Zespołów trakcyjnych. W odróżnieniu od poprzednich zamówień tym razem zdecydowano się na zakup dłuższych, trójczłonowych pojazdów.

Nowe pojazdy będą dość podobne do obecnie eksploatowanych w województwie pojazdów. Mają się charakteryzować prędkością nie mniejszą niż 120km/h oraz możliwością wejścia na ich pokład z peronów o wysokości od 300mm do 760mm. Kryteriami, którymi będzie się kierował zamawiający przy wyborze wykonawcy będą: cena (60%), nieopisane jeszcze w dokładny sposób kryterium jakości (20%), a także okres udzielonej gwarancji (20%). Co ważne, okres gwarancji nie może wynosić mniej niż 24 miesiące.

Oferty w przetargu będzie można składać do 22 maja. Szacowana przez zamawiającego wartość zamówienia to ok. 35mln zł netto. Termin wykonania jednostek ma wynosić 18 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Należy nadmienić, że to nie jest jedyna inwestycja w tabor kolejowy w tym województwie. W 2019 roku mają zostać dostarczone kolejne dwa nowe pojazdy typu Link produkcji bydgoskiej Pesy. Co ciekawe, ich dostawa jest możliwa dzięki ugodzie producenta z urzędem marszałkowskim zawarta z powodu niewywiązania się Pesy z zapewnienia homologacji na niemiecką sieć kolejową dla dostarczonych wcześniej Linków. Dzięki temu organizator przewozów otrzyma dwa dodatkowe pojazdy za darmo.

Po zrealizowaniu tych dostaw spalinowy park taborowy w województwie lubuskim będzie odpowiednio liczny i nowoczesny. Kolejnym etapem powinna być wymiana dużo starszego parku elektrycznych zespołów trakcyjnych, złożonego obecnie (poza trzema zespołami ED78 Impuls) głównie z wysłużonych EN57.

Total
0
Shares
Zobacz również: