Małopolska kupi 4 pojazdy – wyposażenie wybrali pasażerowie

Impuls należący do UMWM /Fot. UMWM

Kolejne województwo zapowiada zakup nowych pociągów. Cztery nowoczesne pojazdy mają się pojawić na torach województwa Małopolskiego w drugiej połowie 2019 roku.

Ponad 88,7 mln zł – tyle będą kosztowały cztery nowoczesne pociągi, które kupi jeszcze w tym roku Województwo Małopolskie. Większość z tej kwoty – bo aż 56 mln zł pochodzić będzie z budżetu samorządu, 32,6 mln zł pokryją środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Oprócz klimatyzacji, bezpłatnego Internetu oraz licznych udogodnień dla osób z niepełnosprawnością i rodziców podróżujących z małymi dziećmi w pojazdach pojawi się także dodatkowe wyposażenie. O tym, co nim będzie zdecydowali sami pasażerowie, którzy przez cały marzec zgłaszali swoje sugestie w tym zakresie. Wśród najciekawszych propozycji znalazły się m.in.: montaż stolików pomiędzy fotelami, powiększenie przestrzeżeni dla pasażerów podróżujących z rowerami, precyzyjnie regulowana klimatyzacja czy też instalacja automatów z przekąsami i gniazdek USB. Obecnie trwa weryfikacja zgłoszonych pomysłów.

Nowe pociągi będą wozić pasażerów na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, dzięki temu część Impulsów będących obecnie na stanie UMWM zostanie skierowana na trasę Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

Nowe pociągi wyjadą na tory w II połowie 2019 roku, jednak już teraz przygotowywane jest postępowanie przetargowe, które jeszcze w tym roku wyłoni producenta pojazdów.

Total
0
Shares
Zobacz również: