700 mln euro na Interrail Pass i 15 tys. biletów dla 18-latków

Unia Europejska chce promować transport zbiorowy wśród wchodzących w dorosłość obywateli państw członkowskich. Już w czerwcu rozda 18-latkom 15 tysięcy biletów Travel Pass, a w latach 2021 – 2027 chce przeznaczyć 700 mln euro na dofinansowanie biletów Interrail Pass.

Jak bumerang wraca temat sprezentowania wszystkim 18-latkom biletów Interrail przez instytucje Unii Europejskiej. Komisja Europejska przewidziała w projekcie budżetu unijnego na lata 2021 – 2027 kwotę 700 mln euro w ramach programu Erasmus+, która ma zostać przeznaczona na bilety Interrail Pass dla młodzieży. W oświadczeniu Komisji użyto określenia “na dopłaty”, co może oznaczać jakiś program zniżkowy na tę ofertę. Kwota nie jest zbyt duża, gdy przeliczymy ją na lata oraz weźmiemy pod uwagę, że w Unii mieszka ok. 5,5 mln 18-latków.

Bilet Interrail Pass jest biletem umożliwiającym podróżowanie po 30 krajach Europy (w wersji na kilka krajów oraz na jedno państwo). Rocznie z oferty korzysta ok. 300 tys. osób. Cena Interrailu jest zależna od długości okresu podróżowania, rodzaju i państwa docelowego.

Losowanie darmowych biletów Travel Pass
Dla spragnionych podróżowania, którzy w tym roku kończą 18 lat, Komisja Europejska przygotowała specjalne losowanie. Rozdanych ma zostać 15 tysięcy biletów Travel Pass dla pojedynczych osób oraz grup 5-osobowych. Travel Pass oprócz darmowych przejazdów koleją do nie więcej niż czterech określonych wcześniej miejsc, zawiera w sobie także przejazdy autobusami i promami. Aby wziąć udział w losowaniu, należy zgłosić się w terminie od 12 do 26 czerwca 2018 roku, mieć ukończone 18 lat (najpóźniej) 1 lipca 2018 roku równocześnie nie będąc starszym niż 19 lat oraz być obywatelem jednego z państw unijnych. Cała akcja związana jest z Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego.

Więcej o akcji można przeczytać tutaj (po angielsku): www.youdiscover.eu

Total
0
Shares
Zobacz również: