Dobre wyniki Podhalańskiej Kolei Regionalnej podczas majówki

Niedawno informowaliśmy o ponad 2 tys. pasażerów Podhalańskiej Kolei Regionalnej w ciągu pierwszego weekendu kursowania. Przez całą majówkę wynik zwiększył się ponad sześciokrotnie. Z nowych połączeń skorzystało blisko 13 tysięcy podróżnych.
Podhalańska Kolej Regionalna to nazwa uruchomionych 27 kwietnia połączeń
kolejowych łączących Zakopane z Nowym Targiem. Pociągi kursują przez większość dnia z częstotliwością co 60 minut, co spowodowało czterokrotne zwiększenie ilości kursów pociągów regionalnych pomiędzy tymi miastami. Pociągi maja służyć zarówno mieszkańcom jak i turystom przebywającym na Podhalu.

– W ciągu majowego weekendu z pociągów Polregio w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej skorzystało blisko 13 tys. pasażerów. Żeby taką liczbę przewieźć drogami, potrzeba ok. 4300 samochodów zakładając 3 podróżnych w jednym. Projekt ma potencjał. – pisze na swoim profil na Twitterze Dominik Lebda, rzecznik Prasowy Przewozów Regionalnych, które obsługują te połączenia.

Najwięcej podróżnych, bo aż 2114, pociągi przewiozły 3 maja. Największą popularnością z kolei cieszył się pociąg relacji Nowy Targ – Zakopane, który wyruszył na trasę z Nowego Targu 30 kwietnia o godzinie 9:34. Łącznie na jego pokładzie znalazło się prawie 300 osób. Biorąc pod uwagę fakt, że większość kursów jest realizowanych dwuczłonowymi pojazdami serii EN99 to frekwencję można uznać za wysoką.

Czas przejazdu między Zakopanem a Nowym Targiem wynosi zaledwie 24 minuty, co jest nieosiągalnym czasem dla zbiorowego transportu drogowego na tej samej trasie. Obok wprowadzonej specjalnej oferty „Taryfa Podhalańska”, pozwalającej na korzystanie za pomocą jednego biletu z pociągu i transportu miejskiego na terenie Zakopanego i Nowego Targu, jest to jedna z głównych przyczyn udanego startu kolejowych połączeń. Czekamy na kolejne rekordy Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

Total
0
Shares
Zobacz również: