Krakowskie tramwaje rozkładowo zwolniły

Fot. Astrorek/CC BY-SA 3.0

Od poniedziałku obowiązują w Krakowie nowe rozkłady jazdy tramwajów. Zmianie uległy głównie czasy przejazdów pomiędzy przystankami. Niestety na niekorzyść pasażerów.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wprowadził korekty rozkładów jazdy wszystkich linii tramwajowych. Celem zmiany jest dostosowanie rozkładu jazdy do rzeczywistych czasów przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami. O taka zmianę wnioskowali motorniczowie, którzy nie byli w stanie przejechać od pętli do pętli w zakładanym czasie.

Wydłużenie czasów przejazdów pomiędzy przystankami nie jest jednak związane z korkami czy zwiększonym ruchem drogowym, a coraz gorszym stanem infrastruktury w mieście. Po serii wykolejeń ZIKiT zmuszony był do wprowadzenia miejscowych ograniczeń prędkości nawet do 10 km/h. – Jeżeli dane miejsce jest mocno zużyte i tramwaj z większą prędkością naprze na fragment szyny, to może ona się wyłamać i wtedy tramwaj się wykolei – tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie w rozmowie z radiem RMF FM.

Total
0
Shares
Zobacz również: