Leo Express w końcu wjedzie na polskie tory?

Pociągi czeskiego przewoźnika /Fot. LeoExpress

Czeski prywatny przewoźnik Leo Express zapowiedział, że spełnił już wszystkie wymogi jakie są niezbędne do uzyskania dopuszczenia do ruchu swoich pojazdów FLIRT na terenie polskiej sieci kolejowej. Według optymistycznych założeń pociągi przewoźnika w końcu po wielu próbach wjadą do Polski, a ma to stać się jeszcze w tym kwartale.

Obecnie Leo Ekspress jest na etapie oczekiwania na pozytywną decyzję UTK odnośnie dopuszczenia do posiadanych przez spółkę EZT Stadler FLIRT a terenie Polski. Jeśli pozytywna decyzja zostanie wydana spółka jeszcze przed lipcem uruchomi zapowiadane od długiego czasu pociągi relacji Kraków – Praga. To właśnie w tej relacji widziany jest potencjał. Leo Ekspress uruchamia obecnie z Krakowa do Bohumina 5 par autobusów skomunikowanych z pociągiem do Pragi, które zdaniem spółki, cieszą się dużą popularnością.

Podany termin uruchomienia kursowania pociągów Leo Ekspress do Krakowa zapowiadano już wielokrotnie. Czy tym razem zapowiedzi w końcu staną się rzeczywistością? Przekonamy się w przeciągu niecałych dwóch miesięcy.

Total
0
Shares
Zobacz również: