KategorieTransport miejskiWiadomości

W niedzielę zamknięta będzie II linia metra

W najbliższą niedzielę nie będzie funkcjonować II linia warszawskiego metra. Pasażerowie zmuszeni będą do korzystania z zastępczych autobusów.

W niedzielę, 13 maja, centralny odcinek II linii metra przejdzie przegląd techniczny i regulację urządzeń sterowania ruchem. Jest to procedura przewidziana w umowie z generalnym wykonawcą II linii metra i wymagana przez zapisy gwarancyjne. Niestety przegląd ten zajmie więcej czasu, niż wynosi nocna przerwa techniczna. Dlatego też, przez cały dzień nie będzie funkcjonować II linia metra, a pasażerowie będą zmuszeni do przejazdu autobusową linią ZM2, która będzie kursować pomiędzy Rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim co 8 – 10 minut. Ponadto linia 105 kursowała będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy we wszystkich kursach na trasie Os. Górczewska – Browarna. Przy każdej stacji metra spotkać będzie można informatora ZTM, który w razie potrzeby odpowie na pytania dotyczące komunikacji zastępczej.

Najbliższa niedziela została wybrana nieprzypadkowo. W niedzielę z II linii metra korzysta najmniej pasażerów. Ponadto na najbliższą niedzielę nie zaplanowano żadnych imprez na PGE Narodowym czy zgromadzeń publicznych, które mogłyby znacząco zwiększyć ilość pasażerów.

Autor: zbiorowy.info

Jedno przemyślenie nt. „W niedzielę zamknięta będzie II linia metra”

  1. Smutne jest to, że wielu Warszawiaków już psioczy, że to nie żaden serwis tylko coś się popsuło i zaczęły się teksty: „miliony wydali, a to już się psuje”.
    I weź tu takim coś wytłumacz;/

Możliwość komentowania jest wyłączona.