Poznańska PST doczeka się generalnego remontu

Poznański Szybki Tramwaj /Fot. Rzuwig/wikimedia

Wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku torowisko Poznańskiego Szybkiego Tramwaju przejdzie kompleksowy remont.

Na razie MPK ogłosiło przetarg jedynie na wykonanie dokumentacji technicznej remontu torowiska PST. Dokładny termin realizacji remontu nie jest jeszcze znany, ale jedną z najczęściej pojawiających się dat jest 2020 rok.

Torowisko na trasie PST nie było kompleksowo naprawiane od powstania, czyli od 1997 roku. Dlatego też, MPK i Urząd Miasta myślą o kompleksowym remoncie tego 6 kilometrowego odcinka sieci tramwajowej. A trasa PST Jest specyficzna trasa, ponieważ w większości poprowadzona jest w wykopie pomiędzy wałami lub na estakadach.

Projektanci w ramach przygotowywanej dokumentacji będą musieli zaproponować najlepszy sposób przebudowy. Muszą też zaproponować rozwiązania, które mają ograniczyć hałas i jego wpływ na okoliczne zabudowania.

Remont będzie dotyczył jedynie torowiska, bez trakcji elektrycznej. Równoczesny remont zarówno trakcji, jak i torów, na tak długim odcinku nie był możliwy. Po pierwsze trwałby on dłużej niż dwa miesiące, a po drugie wymagałby dużo większych nakładów finansowych.

Total
0
Shares
2 komentarze
  1. SBL dwu- albo trzystawna, podnieść prędkość do co najmniej 80 km/h na całej trasie (korekcja łuków w okolicy przejścia pod linią kolejową), przejścia rozjazdowe co najmniej co drugi przystanek, ale z ruchomym dziobem (bez ograniczenia na wprost) to podstawa aby ta linia wkroczyła w XXI wiek.

  2. Szyny powinny zostać również wymienione na S49 albo S60, przy obecnych rowkowych hałas jest zbyt duży, szczególnie przy podnoszeniu prędkości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: